Szkolenie ,,Dobrostan i ochrona zdrowia koni wyścigowych”
- Home
- Szkolenia i seminaria
- Szkolenia i seminaria 2024
- Szkolenie ,,Dobrostan i ochrona zdrowia koni wyścigowych”
Szanowni Państwo,
Informujemy, że w poniedziałek 23 września br. (ZMIANA GODZINY początek o g. 13:00), w siedzibie PKWK odbędzie się szkolenie ,,Dobrostan i ochrona zdrowia koni wyścigowych w aspekcie obowiązujących przepisów prawa”, prowadzone przez panią Aleksandrę Oberdę.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres pkwk@pkwk.org do 20 września:
– mailowego zgłoszenia udziału w szkoleniu,
– skanu wypełnionej i podpisanej klauzuli RODO.
(wypełnienie tego dokumentu jest możliwe także w biurze PKWK przed szkoleniem)
Szkolenie jest bezpłatne dla trenerów z aktualną licencją trenerską oraz właścicieli koni zgłoszonych do sezonu wyścigowego 2024.
Pozostałe osoby – koszt szkolenia 50 PLN (wymagane załączenie do zgłoszenia potwierdzenia wpłaty na konto PKWK).
W przypadku zmiany terminu lub odwołania zajęć z przyczyn niezależnych, uczestnicy zostaną o tym poinformowani mailowo.
W trakcie szkolenia będzie można dowiedzieć się więcej na temat:
– zasad identyfikacji i rejestracji koni w obecnym stanie prawnym oraz obowiązków właścicieli i posiadaczy koni;
– bioasekuracji i chorób zakaźnych konie względem obowiązujących przepisów;
– handlu i obrotu końmi w UE oraz pomiędzy krajami trzecimi;
– prawnych aspektach minimalnych warunków utrzymywanych koni oraz dobrostanu w transporcie;
– pojęcia znęcania się nad zwierzętami w świetle obowiązujących przepisów prawa. „Interwencji”– jak na nie reagować?
Szkolenie kierowane jest do właścicieli i trenerów koni wyścigowych, a także osób związanych z wyścigami konnymi, którzy chcą podnieść swoją wiedzę w tym zakresie.
Pełna agenda spotkania zostanie opublikowana wkrótce.
Kilka słów o prowadzącej:
Mgr inż. Aleksandra Widulińska Oberda swoją przygodę z końmi i jeździectwem rozpoczęła w 1992 roku, na Torze Wyścigów Konnych Hipodrom Sopot. Tam również, pod koniec lat ’90, jeździła amatorsko w stajni wyścigowej trenera Macieja Jodłowskiego oraz trener Iwony Wróblewskiej.
Przez kolejne prawie 20 lat sama była właścicielką koni, również klaczy pełnej krwi angielskiej. Pracowała m.in. jako instruktor jazdy konnej, a w Irlandii w stajni sportowo-handlowej.
Ukończyła zootechnikę na UWM w Olsztynie w 2005 r. oraz studium Hodowla Koni i Jeździectwo na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego w Olsztynie.
Pani Aleksandra posiada ponad 15-letnie doświadczenie w strukturach Inspekcji Weterynaryjnej, jako Inspektor/ Starszy Inspektor Weterynaryjny w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Gdańsku oraz w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Kartuzach. Kilkunastokrotnie uczestniczyła w zagranicznych szkoleniach Better Training for Safer Food, organizowanych przez UE, m.in. z zakresu dobrostanu zwierząt gospodarskich (Dania, Włochy), dobrostanu w transporcie level 1 i level 2, level 3 (Słowenia, Niemcy, Hiszpania), identyfikacji zwierząt (Niemcy), TRACES (Hiszpania) oraz wielu innych.
Została zaprzysiężona jako biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, w zakresie: ochrona i dobrostan zwierząt, zootechnika (chów i hodowla zwierząt), identyfikowalność zwierząt, jeździectwo.
W trakcie swojej aktywności jeździeckiej zdobyła uprawnienia takie jak: II klasę sportową w ujeżdżeniu oraz III w skokach, uprawnienia instruktora jazdy konnej, sędziego jeździeckiego PZJ w skokach przez przeszkody oraz stewarda FEI w skokach i wkkw level 1. Posiada również licencję kierowcy/ konwojenta przy transporcie zwierząt.
Systematycznie zdobywała uprawnienia sędziowskie PZJ i komisaryczne FEI na zawodach w kraju (najbardziej prestiżowe: CSIO***** Sopot, Międzynarodowe Zawody w Skokach w Ciekocinku, Cavaliada Poznań, Międzynarodowe WKKW w Baborówku, Mistrzostwa Europy Juniorów WKKW w Białym Borze) oraz za granicą, jako Eveting Steward w Ballidennisk w Irlandi oraz Elkton w USA.